خواص درمانی قاشق چنگال مسی

مس در طبیعت و در بدن انسان یافت میشود و از خواص درمانی زیادی برخوردار است. بیماری های زیادی توسط این عنصر قابل درمان هستند. مس میتواند آرتروز، کم خونی، ورم مفصل، سو هاضمه، مشکلات پوستی و ... را درمان کند بنابراین اهمیت مصرف آن برای انسان بسیار مهم می باشد. در زمانهای قدیم ظروف مسی مورد استقبال همگان و بسیار پرمصرف بودند اما بعد از مدتی استفاده از این نوع ظروف کاهش یافت و امروزه افراد بسیاری مجددا به استفاده از ظروف مسی گرایش پیدا کرده اند.


قاشق-چنگالی-مسی-رنگ


بنابر توصیه ی طب سنتی، ظروف مسی جایگاه گذشته ی خود را درآشپزخانه های امروزی پیدا کرده اند و بسیاری از کدبانوهای گرامی با کمک این ظروف غذای خود را طبخ و صرف می نمایند. ست قاشق چنگال مسی به صورت جفتی عرضه میشود و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.


قاشق-مسی-قرمز


قاشق چنگال مسی در اصفهان تولید شده است و از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد. وزن قاشق و چنگال هر کدام 35 گرم است که سبک بودن آنها باعث راحتی بیشتر هنگام سرو غذا میشود.


قاشق-چنگال-مسیاین ست قاشق چنگال را میتوانید با موادی مانند سرکه، جوش شیرین یا آبلیمو شستشو دهید تا مجددا براق و درخشان شوند. برای اینکار میتوانید مقداری آبلیمو،جوش شیرین یا سرکه را بر سطح ظرف مسی مورد نظرتان بریزید و با کمی پودر لباسشویی ترکیب نمایید سپس با یک پارچه یا اسفنج نرم بر روی ظرف بکشید. این ست ساخت هنرمندان اصفهانی بوده و هم به صورت دستی و هم با دستگاه تولید شده است.


قاشق-مسی-قرمز