خرید سوغات اصفهان سفره قلمکاری

یکی از جاذبه های گردشگری هر شهری صنایع هنری آن شهر می باشد که به دست هنرمندان آن منظقه با عشق و علاقه ای وصف ناپذیر طراحی و تولید شده و نشان از فرهنگ و ذوق هنری غنی مردمان آن خطه دارد. بسیاری از صنایع دستی ایرانی از شهرتی جهانی برخوردار می باشد.
یکی از انواع صنایع دستی ایران که جز قلم هنری های  بسیار محبوب و پر رونق در اصفهان می باشد. این هنر ابتدا با استفاده از قلم مو نقوشی بر روی پارچه های از جنس پنبه و ابریشم پیاده سازی می کردند و این نوع پارچه ها مختص طبقه اشراف و ثروتمندان جامعه میشد.
این روزها هنر قلمکاری به مانند گذشته تولید نمی شود و برای نقش انداختن بر روی پارچه به منظور افزایش سرعت و سهولت کار از قالب هایی به نام باسمه استفاده می شود که از جنس چوب گلابی می باشند. اگر در بازار های شهر اصفهان قدم بزنید با انواع محصولات قلم کاری از جمله سفره قلمکاری اصفهان حتما برخورد خواهید کرد.
در گذشته های نه چندان دور در هر خانه ایرانی حداقل یک سفره قلمکاری وجود داشته که به تدریج استفاده از سفره های پلاستیکی و یکبار مصرف جای آنها را گرفته که می تواند سلامت انسان را نیز بخطر بیاندازد. کلیه رنگ هایی بکار رفته در این هنر رنگ های طبیعی می باشند.

 

 


اگر به شهر اصفهان سفر کردید و مکان های تاریخی این شهر را دیده و قصد خرید سوغات اصفهان را دارید تا با خود به یادگار به شهر و دیار خود ببرید، خرید سفره قلمکار اصفهان را به عنوان یکی از گزینه های خود قرار دهید.
هر چند هنر قلمکاری محصولات متعددی دارد اما یکی از برترین و پر مصرف ترین محصولات قلمکاری همان سفره قلمکاری می باشد که این روز ها حتی در سفره خانه ها و رستوران های سنتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
جهت آشنایی با تاریخچه هنر قلمکاری و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید. خرید راحت و مطمئن را با تک سبد تجربه کنید.

 برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید